Tallinn,
14
September
2022
|
11:35
Europe/Amsterdam

David Briggsi asemel saab VELUX Groupi uueks tegevjuhiks Lars Petersson

Kokkuvõte

VELUX Groupi uueks tegevjuhiks määratakse ettevõttest lahkuva David Briggsi asemel Lars Petersson. Petersson on praegu ettevõtte Hempel president ja tegevjuht ning liitub VELUXiga 1. novembril 2022. Seni tegutseb ajutise tegevjuhina VELUXi finantsjuht Anders Götzsche.

Petersson lahkub pinnakattevahendeid tootva ja Taanis asuva ülemaailmse ettevõtte Hempel presidendi ja tegevjuhi ametikohalt. Enne Hempelisse tööle asumist oli Petersson juhtivatel kohtadel Rootsi ukse- ja aknatootjas Inwido ning Prantsuse põrandakattematerjalide tootjas Tarkett. Alates 2019. aastast on Petersson olnud VKR Holdingi ettevõtte Dovista nõukogu liige.

„Lars Petersson toob endaga kaasa suure kogemuste pagasi, mille ta on saanud sarnaste tööstusharude ülemaailmse haardega tootmisettevõtetest. Tema juhtimisel on Hempel edukalt käivitanud ambitsioonika kasvustrateegia, mis keskendub selgelt klientidele ja on pühendunud juhtpositsiooni võtmisele jätkusuutlikkuse valdkonnas. Olen kindel, et Lars on õige inimene juhtima VELUXi edasist arengut,“ ütleb VELUX Groupi juhatuse esimees Jørgen Jensen.Hempel - Lars Petersson-59- Web_edited

„Mul on au ja rõõm, et sain võimaluse viia VELUX Groupi edasi. Olen töötanud ehitusmaterjalide tööstuses kaks aastakümmet ja olen alati imetlenud VELUXit tema võimsa kaubamärgi ja kvaliteedi pärast – ettevõte on oma pikaajaliste traditsioonidega määratlenud terve tööstusharu, säilitades samal ajal tugeva sotsiaalse vastutuse. Ootan väga aega, mil saan olla osa VELUXist ja aidata ellu viia hiljuti käivitatud strateegias seatud ettevõtte kasvueesmärke, tõstes samal ajal kõrgemale jätkusuutliku äritegevuse latti,“ ütleb Lars Petersson.

Lars Petersson on 53-aastane rootslane. Ta elab koos abikaasa Annicaga Kopenhaageni lähedal ja neil on kaks täiskasvanud last.

 

David Briggs lahkub VELUXist

Pärast viit aastat VELUX Groupi eesotsas lahkub David Briggs septembris tegevjuhi kohalt. 

„David on teinud VELUXis edukat karjäär peaaegu 30 aastat ning tema viieaastase tegevjuhiks oleku ajal on VELUXi edulugu jätkunud ja areng kiirenenud. Mul on kahju, et ta lahkub, kuid ma austan täielikult tema soovi veeta rohkem aega perega,” ütleb VELUXi juhatuse esimees Jørgen Jensen.

„Koos nõukogu ja tugeva tegevjuhtkonnaga töötas David välja põneva strateegia, mille eesmärk on saavutada 2030. aastaks märkimisväärne kasv ja olla ehitussektoris jätkusuutlikkuse alal teenäitajaks. Oleme kogu hingest pühendunud selle strateegia põhieesmärkidele,” jätkab Jørgen Jensen.

„Minu elu suurim au ja privileeg on olnud juhtida VELUXit ning esindada seda suurepärast ettevõtet ja kõiki oma silmapaistvaid kolleege. Alates 2018. aastast oleme saavutanud tulemusi, mille üle saame kõik uhked olla – need ületavad kaugelt seda, mida paljud võimalikuks pidasid. Ja see on tänu minu kolleegide, aga ka meie partnerite, tarnijate ja loomulikult klientide pühendumisele,” ütleb tegevjuht David Briggs. 

„Usun siiralt, et VELUXi parimad ajad on veel ees, nagu on ette nähtud ettevõtte strateegias, mille käivitasime 2021. aastal ja mis hakkab juba häid tulemusi andma. Raske on maha jätta midagi, mida ma armastan ja millesse ma nii väga usun. Kuid ma tunnen, et minu ja mu pere jaoks on see õige aeg. Tänu tugevale nõukogule, mille taga on uskumatult toetavad pikaajalised VELUXi aktsionärid, olen ma kindel, et VELUX jätkab kasvu ja on ilmselt maailma parim ehitusmaterjalide ettevõte veel paljude aastate jooksul,“ jätkab David Briggs.

Lisateave:

Stine Green Paulsen, ülemaailmsete meediasuhete direktor, stine.paulsen@velux.com, +45 61120332

Stereotüüp

VELUX Group

Rohkem kui 80 aastat on VELUX Group loonud paremaid elukeskkondi inimestele üle maailma, võimaldades läbi katuse sissetulevat päevavalgust ja värsket õhku maksimaalselt ära kasutada. Meie tootevalikusse kuuluvad katuseaknad ja moodulkatuseaknad, dekoratiivsed kardinad, päikesekaitsetooted ja turvarulood ning paigaldus- ja nutika kodu lahendused. Need tooted aitavad tagada tervisliku ja jätkusuutliku siseruumide kliima töötamiseks ja õppimiseks, puhkamiseks ja mängimiseks. Töötame globaalselt – oma müügi- ja tootmistegevusega oleme esindatud enam kui 38 riigis ning ligikaudu 12 500 töötajaga üle maailma. VELUX Groupi omanik on VKR Holding A/S, see on aktsiaselts, mis kuulub 100% ulatuses mittetulunduslikele heategevusfondidele (THE VELUX FOUNDATIONS) ja perekonnale. 2021. aastal oli VKR Holdingu kogutulu 3,5 miljardit eurot ja THE VELUX FOUNDATIONS annetas 244 miljonit eurot heategevuseks.

Lisateavet VELUX Groupi kohta vt velux.com.

Fotol: VELUX Groupi uus tegevjuht Lars Petersson (foto autor: Bjørg de Meza Espersen).